تسکین درد با تصور بدترین حالت!

در طول زمانهایی که مسئولیتهای کاری زیادی داشتم، ترس از عواقب کار و اضطراب ناشی از اینکه ممکنه اتفاق بدی رخ بده و یا اینکه به اون هدفی که داریم نرسم همیشه یکی از دغدغه های من بوده. مثلا ترس از بدهی و عدم توانایی در پرداخت اونها و یا مشکل در بخش فروش و خیلی چیزهای دیگه.

برای مقابله با این موضوع روشها و متدهای زیادی توسط افراد مختلف بیان شده که من بسیاری از اونها رو تجربه کرده بودم. اما در این بین یک متدی بود که خیلی به من کمک میکرد و باعث آرامشم میشد و حداقل اون حس ترس و اضطراب ناشی از اتفاقی که ممکن بود در آینده رخ بده رو کاهش میداد.

در این روش تنها کاری که لازم هست انجام بدیم فکر کردن به بدترین حالتی که ممکن است اتفاق بیفتد و پیدا کردن راه حلی برای آن است.

با اینکار در واقع شما از نظر ذهنی برای بدترین حالت آماده میشین و این به این معناست که به ضمیر ناخودآگاه خود میگیم که دیگه در بدترین حالت این اتفاق خواهد افتاد که من هم این کار را انجام خواهم داد پس دیگه لازم نیست نگران باشم.

البته یکی از دلایل کاهش اضطراب در این روش در واقع اینه که گاهی اوقات وقتی به بدترین حالت ممکن فکر میکنید، میبینید اونقدرها هم بد نیست و تنها این ذهن شماست که اون رو بزرگ کرده.

دیگر مزیتی که این روش داره اینست که شما برای بدست آوردن بدترین حالت باید حالتهای زیادی رو بررسی کنید تا ببینید کدام یک بدتر هست و این کار کمک میکنه به شما که راهها و حالتهای مختلفی رو ببینید که ممکن بود در حالت عادی توجهی به اونها نکرده باشید.

مثالهای زیادی در این مورد هست، ولی فکر میکنم با توجه به اینکه این متد می تونه در موارد بسیار گسترده ای کاربرد داشته باشه، ترجیح میدم با آوردن مثال مطلب رو به جهتهای خاص سوق ندم.

شما هم می تونید از این روش ساده استفاده کنید و از نتایج سریع و کاربردی اون در جهت بهبود زندگی و کسب آرامش بیشتر لذت ببرید.

5 دیدگاه در “تسکین درد با تصور بدترین حالت!”

 1. سلام. تشکر بابت مطالب خوبتون:)
  اگر میشه راجب بی ارادگی و مشغله های ذهنی که یک دانشجو میتونه داشته باشه و راه هایی که بتوان اونو کنترل کرد حتما بنویسید!

 2. با سلام،
  بعضی اوقات این چنین فکر کردن یعنی بدترین حالت منجر به استرس می شود.
  من هم گاهی اوقات این چنین فکر می کنم اما بعد دچار حالت استرس بدی می شوم
  با تشکر

 3. واقعا اگه کسی بتونه این راه رو عملا به کار ببنده به جرات میگم به ارامش میرسه رسیدن به این حالت شاید حتی یه کشف روانی باشه برای بیرون امدن از جهنم درون و رسیدن به بهشت درون.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *